Џон

  во

  Денеска започна првата обука на избраните 30 воспитувачи/чки за јакнење на компетенциите на кадарот во градинките. Министерството за труд и социјална политика ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денеска започна првата обука на избраните 30 воспитувачи/чки за јакнење на компетенциите на кадарот во градинките. Министерството за труд и социјална политика ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Џон Болтон, советникот за национална безбедност на американскиот претседател, Доналд Трамп, разговараше во Анкара со висок турски функционер за судбината на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  САД ја поддржуваат Македонија и она што граѓаните и лидерите ќе решат дека е од најдобар интерес за земјата. Ние знаеме дека компромисите во Договорот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Џес Бејли во интервју за Гласот на Америка на прашањето кој е интересот на САД во Македонија и нејзиното постојано поддржување, американскиот амабасадор во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се наоѓа во официјална посета на Кина на покана на кинескиот претседател Си Џинпинг. Како што објавија кинеските државни ...
  сите 41 | | | веќе видена

  По годината на храбро лидерство следат тешки стратешки одлуки кои Договорот од Преспа ги бара од демократски избраните лидери за да го одредат најдобриот курс ...
  сите 28 | | | веќе видена

  По годината на храбро лидерство следат тешки стратешки одлуки кои Договорот од Преспа ги бара од демокартски избраните лидери за да го одредат најдобриот курс ...
  сите 29 | | | веќе видена

  По годината на храбро лидерство следат тешки стратешки одлуки кои Договорот од Преспа ги бара од демокартски избраните лидери за да го одредат најдобриот курс ...
  сите 30 | | | веќе видена

  По годината на храбро лидерство следат тешки стратешки одлуки кои Договорот од Преспа ги бара од демокартски избраните лидери за да го одредат најдобриот курс ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун е во посета на Кина, само неколку денови откако предупреди дека можеби ќе побара „нов пат“ ако САД не ублажат санкции и ...
  сите 56 | | | веќе видена