Џон

  во

  Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори направи големо изненадување на Мастерсот во Лондон со победата над Роџер Федерер во 1.коло од групата Б. Резултати од 1.коло: ...
  сите 149 | | | веќе видена

  По петти пат во кариерата Ѓоковиќ заврпува една календарска година како број 1 во светот, по што се изедначи со Роџер Федерер и Џими Конорс. А пред нив во овој ...
  сите 42 | | | веќе видена

   Иако има некои славни личности кои се обидуваат да се држат до сличен изглед, независно дали се на сцена или не, има и такви кои сакаат екстравагантност на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата кој се случил во американските држави. Најмалку 25 лица загинаа, а околу 100 се исчезнати. ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Калифорнија ја погоди еден од најголемите пожари во историјата на американската држава. Најмалку 25 лица се загинати, а околу 100 се исчезнати. Американецот ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Годинешниот подем на Новак Џоковиќ се совпадна со обновата на соработката со тренерот Марјан Вајда. Словакот повторно се грижи за Џоковиќ, како што се виде со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешната српска тенисерка која на светот му е добро позната овој пад се надмина себе си иако тоа никој не го очекуваше. Имено иако можеби се мислеше дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Доналд Трамп не можел да присуствува на комеморацијата во Франција за американските војници загинати во Првата светска војна бидејќи поради дожд било ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Белата куќа поради лошите временски услови ја откажа најавената посета на претседателот Доналд Трамп на гробиштата на американски војници загинати во Првата ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Белата куќа поради лошите временски услови ја откажа најавената посета на претседателот Доналд Трамп на гробиштата на американски војници загинати во Првата ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Мег Рајан и Џон Меленкамп се вериле, официјално потврди актерката. Ѕвездата ги потврди среќните вести со прикажување на смешен цртеж на двајцата на Инстаграм. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мег Рајан и Џон Меленкамп се вериле, официјално потврди русокосаната актерка. Ѕвездата ги потврди среќните вести со прикажување на смешен цртеж на двајцата на ...
  сите 6 | | | веќе видена