Џон

  во

  Во Женева утре започнуваат преговори меѓу САД и Русија во однос на можното заживување на Договорот за неширење ракети со мал и среден дострел (ИНФ) и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во Женева утре започнуваат преговори меѓу САД и Русија во однос на можното заживување на Договорот за неширење ракети со мал и среден дострел (ИНФ) и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, играта со народот на кого директно му се порачува дека е глупав, продолжува. Катица Јанева поднесува оставка и тоа неотповиклива, ама таа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Засега единствено што ни е познато е дека филмот ќе почне да се снима оваа есен додека пак датумот на неговата премиера сè уште не е одреден. По успешниот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во периодот од 16 до 19 јули 2019 година, ЈП „Комунална хигиена”-Скопје ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир. За таа цел, на четири ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Дали некогаш ви се случило да забележите реклама на одредена социјална мрежа која се однесува директно на проблем кој го имате или производ кој сакате да го ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан изјави дека тоа е најјакиот меч кој некогаш го играл. Кошаркарите на САД за Олимписките Игри се подготвувале во Монако. За време на тренинг ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бијонсе и војвотката од Сасекс, Меган Маркл вчеравечер беа во центарот на вниманието на британската премиера на долгоочекуваниот филм, „Кралот лав“. Сосема ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Се извинувам однапред што текстот не е посветен на Новак Ѓоковиќ, победникот на историското финале, на најдолготрајното финале на Вимболдон, траеше 4 часа и 57 ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Голем дел од њујоршки Менхетн остана без струја, а локалната компанија за снабдување со електрична енергија објави неколку часа потоа дека ситуацијата полека ...
  сите 6 | | | веќе видена