Џон

  во

  Весникот „Њујорк тајмс“ пренесува дека вториот човек во американското обвинителство Род Розенстин им најавувал на колеги дека планира тајно да го снима ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Тенискиот спектакл Лејвер куп почнува денес во Чигаго. Љубителите на тенисот од цел свет ќе уживаат во дуелите на тимот "Европа" со тимот на "Светот".За ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Најмалку 86 лица загинаа откако вчера потона траект со стотици патници во езерото Викторија во Танзанија, јави локалниот портал „Граѓанин“, повикувајќи се на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Причината за несреќата засега не е позната, но според досегашните случаи, најчесто таквите несреќи се случуваат кога траектите се преоптоварени. Повеќе од 40 ...
  сите 47 | | | веќе видена