Џон

  во

  Но како и секој друг режисер, ниту Тим Бартон не е имун на остри критики, особено кога станува збор за „Дамбо“, еден од најемотивните цртани филмови на „Дизни“ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна омажот на актерот Мето Јовановски, кој е дел од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна Омажот на Мето Јовановски, кој е дел од програмата на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Актерот Мето Јовановски доби Повелба за исклучителен придонес во филмската уметност, а во негова чест во Кинотеката почна ретроспектива од осум негови филмови ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна Омажот на Мето Јовановски, кој е дел од програмата на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна омажот на Мето Јовановски, кој е дел од програмата на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Џон Траволта на Инстаграм ги поздрави обожавателите на мјузиклот „Треска на саботната вечер“ (1977), по повод – 16-милионитиот примерок од филмската музика ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна омажот на Мето Јовановски, кој е дел од програмата на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Биографскиот филм за Елтон Џон, „Rocketman“, премиерно ќе биде прикажан на Меѓународниот филмски фестивал во Кан следниот месец, соопшти компанијата Парамонт. ...
  сите 16 | | | веќе видена