Дејвид

  во

  Долго време се шпекулира дека тимот на Дејвид Бекам, Интер Мајами ќе го добие потписот на играчот на Манчестер Сити, Давид Силва. Сепак, сега „Кориере дело ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Рајан Гигс е една од најголемите легенди на Манчестер Јунајтед. Велшанецот целата своја кариера ја помина на „Олд Трафорд“, а сега ги избра најдобрите 11 ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Радомир Антиќ се родил во Житиште, градче во Банат близу Зрењанин во Србија. Неговите родители биле партизани и се запознале за време на Втората светска војна. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Рајан Гигс важи за најдобар крилен играч на светот повеќе од една деценија, a со Манчестер Јунајтед освои сè што може да освои. Гигс ја помина целата своја ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Долго време се шпекулира дека тимот на Дејвид Бекам, Интер Мајами ќе го добие потписот на играчот на Манчестер Сити, Давид Силва. Сепак, сега „Кориере дело ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Како до намалена телесна тежина? Еден од последните трендови во диеталната исхрана е нагласувањето на јогуртот. Автор на 14 -дневната диета со јогурт е велнес ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Манчестер јунајтед, а актуелен селектор на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс, ги избра 11-те најдобри свои ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По неколкудневна потрага, службите го најдоа безживотното тело на Мејв Кенеди Таусенд Мекин, внуката на Роберт Ф. Кенеди, која исчезна со нејзиниот син во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Полицијата го пронајде телото на внуката на покојниот Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таунсенд Мекин (40), а сѐ уште се трага по нејзиниот осумгодишен син. Тие ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Мејв и 8-годишниот Гидеон исчезнале доцна во четвртокот попладне во заливот Чезапикеј во близина на Анаполис, а во близина на местото на исчезнување било ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Познат евроскептичар, носител на црн појас трет ден и аматерски боксер, Рааб (46) го наследи Џонсон. Даунинг стрит број 10 вчера  објави дека Рааб сега ќе го ...
  сите 176 | | | веќе видена