Дејвид

  во

  Научниците објавија дека првпат во вселената откриле митска честица HeH+, која би можела да биде прва молекула формирана во вселената и која го означила ...
  сите 8 | | | веќе видена

  После бројните пресметки и анализи, од компанијата за анти-вируси, Kaspersky Lab открија колку луѓе „илегално“ ја гледале првата епизода од осмата и последна ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Дејвид и Луиз Терпин се осудени во текот на потресното и шокатно судење на кое некои од нивните деца по прв пат јавно зборување за злоставувањата, пренесе АП. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ноќта спроти понеделникот љубителите на оваа серија низ цел свет со нетрпение ја очекуваа премиерата на осмата и последна сезона. Ејч-би-о објави дека првата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  рачен пар од Калифорнија кој ја призна вината за повеќегодишното злоставување на нивните 12 деца, е осуден на доживотна казна затвор. Дејвид и Луиз Терпин се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Приказните за неверството на британскиот принц Вилијам не стивнуваат веќе со месеци, а во центарот на вниманието е Роуз Хенбри, поранешна пријателка на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Британскиот научник Дејвид Нар, веќе подолго од една деценија работи на развој на синтетичка замена за алкохол, кој го нарекува алкарел (Alcarelle). Тој тврди ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Приказните за неверството на британскиот принц Вилијам кружат веќе со месеци, а во центарот на вниманието е Роуз Хенбери, поранешна пријателка сопругата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Приказните за неверството на британскиот принц Вилијам не стивнуваат веќе со месеци, а во центарот на вниманието е Роуз Хенбри, поранешна пријателка на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Калифорниска брачна двојка која ги тепала, со синџири врзувала и ги прегладнувала своите 13 деца во семејниот дом, во петокот е осудена на доживотен затвор со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Познатата американска пејачка Лејди Гага во својата нова биографија „Everyone Loves You When You Are Dead“, која излегува на 5 меј дава редок увид во својот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Брачен пар од Калифорнија кој ја призна вината за повеќегодишното злоставување на нивните 12 деца, е осуден на доживотна казна затвор. Дејвид и Луиз Терпин се ...
  сите 6 | | | веќе видена