Дејвид

  во

  Гитаристот нa „Пинк флојд“, Дејвид Гилмор, на аукцијата во Њујорк продаде 127 гитари од својата колекција за речиси 21,5 милион долари и целата сума ја донира ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Градскиот парк синоќа беше преполн. Огромна публика дојде на отворениот концерт на Филхармонија за да се потсети на „цртаните“ од своето детство. Оркестарот, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во саботата дека ќе наметне дополнителни санкции против Иран, за да го спречи Техеран да дојде до посед на ...
  сите 200 | | | веќе видена

  На 15 јуни капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос и неговата избраничка Пилар Рубио се венчаа во катедрала во Севиља, а водителката на социјалните мрежи објави ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Доколку сте љубител на роботи, андроиди, киборзи, или подобро кажано научно-фантастични филмови кои вклучуваат вештачка интелигенција, ја имаме вистинската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со два тематски различни концерта на отворено, Филхармонијата ја завршува сезоната 2018/2019. Директорот Виктор Илиески денес ги најави двата концерта во ...
  сите 36 | | | веќе видена