Дејвид

  во

  Мадона Луиза Чиконе или едноставно Мадона веќе со децении суверено владее со музичките топ – листи, па не чуди што одамна е прогласена за кралица на попот. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Учесниците на 9. Школа за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов се одржува од 20 до 31 август во Струга, посетија три македонски ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Венеција денеска се отвора 75-то издание на наjстариoт кино фестивал во светот, што ќе трае до 8 септември. Претседател на жирито годинава ќе биде ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Делегацијата конгресмени на САД, предводена од когренсменот од сојузната држаа Тексас, Бил Флорес, која престојува во Македонија вчера се сретна со премиерот ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД и ја цени поддршката за интеграцијата во ЕУ и НАТО, а посетата на конгресмените од САД е уште еден доказ ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД и ја цени поддршката за интеграцијата во ЕУ и НАТО, а посетата на конгресмените од САД е уште еден доказ ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, имаше средба со група американски конгресмени предводени од конгресменот од Тексас, Бил Флорис.Од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Заменичката на Претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска имаше средба со група американски конгресмени предводени од конгресменот од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од вчера и официјално почнаа со набљудување на референдумот, што ќе се одржи на 30 септември. Во меѓувреме, Собранието соопшти дека 71 ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД и ја цени поддршката за интеграцијата во ЕУ и НАТО, а посетата на конгресмените од САД е уште еден доказ ...
  сите 87 | | | веќе видена