Дејвид

  во

  Денеска во Монте Карло се одржа ждребот за групната фаза од Лигата на шампионите за оваа сезона, а 32 екипи кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Пред почетокот на извлекувањето на групите во Лигата на шампионите, УЕФА доделуваше дел од наградите за најдобрите минатата сезона. Прво беше награден Дејвид ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Денеска и утре во Виена министрите за надворешни работи на ЕУ на неформален состанок ќе ја разгледуваат и ситуацијата на Западен Балкан со фокус на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Денеска и утре во Виена министрите за надворешни работи на ЕУ на неформален состанок ќе ја разгледуваат и ситуацијата на Западен Балкан со фокус на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Не е новина ако се каже дека на Прилеп и на македонската културна сцена и на крајот од овој месец (читај од 30 август до 1 септември) ќе им се случи нивниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Убиецот на Џон Ленон ќе остане позади решетките, најмалку уште две години, откако му е одбиена молбата за условно пуштање на слобода, објави во петокот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Политичарите можат да направат цела кариера и да живеат од нерешен спор, а можат и да се вложат и да го решат, заштитувајќи го најважното за двете страни, за ...
  сите 135 | | | веќе видена