Дејвид

  во

  Њјурок тајмс„Каде сте мачени и кога?“Тоа беше вообичаено прашање на судењето преполно со суровост и страдања кои за време на четиригодишното брутално владење ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Њјурок тајмс „Каде сте мачени и кога?“ Тоа беше вообичаено прашање на судењето преполно со суровост и страдања кои за време на четиригодишното брутално владење ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Њјурок тајмс „Каде сте мачени и кога?“, тоа беше вообичаено прашање на судењето преполно со суровост и страдања кои за време на четиригодишното брутално ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Израел вели дека Вашингтон целосно ги поддржува плановите за нафтовод кој ќе го транспортира источниот медитерански гас во Европа, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Минатата година модната куќа на Викторија Бекам, од декември 2017 до декември 2018 година изгуби 10,5 милиони фунти и со тоа заплови во уште подлабока ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Славата и парите неретко одат заедно. Во годината што истекува, со најдебела банкарска сметка може да се пофали Џорџ Лукас, режисер на култниот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Иако од емитувањето на последната епизода од серијата „Пријатели“ поминаа дури 14 години, нивни бројни фанови се надеваат дека славната шесторка повторно ќе се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според листата на најбогати познати личности во Америка за 2018 година, која ја објави американското деловно списание “Forbes”, првото место го зазема ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Група од астрономи со помош на јапонскиот телескоп „Субару“ на Хаваите на 10 ноември, предводена од страна на астрономот Скот Шепард од Карнеги институтот за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Богатството на Лукас сега изнесува 5,4 милијарди долари, најмногу благодарение на продажбата на неговата продукциска куќа „Лукасфилм“ на „Дизни“ во 2012 ...
  сите 35 | | | веќе видена