Дејвид

  во

  Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дејвид Стивенсон, по нарачка на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држи тројца пратеници заклучени во Собранието, обвини лидерот на Единствена Македонија, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дејвид Стивенсон, по нарачка на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држи тројца пратеници заклучени во Собранието, обвини лидерот на Единствена Македонија, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Бидејќи се здобил со големи модрици и оток на окото, Крис ја пријавил Џоан во полиција.Семејството на познатиот фудбалер Дејвид Бекам повторно се нашло во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Идната година Кина ќе ги престаса САД на лидерското место на најмоќна светска економија, предвидува анализа на „Стандард Чартерд“. Дополнително, до 2030 година ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски имаше целовечерен настап на плоштадот во Шибеник за време на Новогодишната ноќ пред неколку илјади ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на американската разузнавачка агенција ЦИА, Дејвид Петреус изјави дека рускиот претседател Владимир Путин е „најголем подарок“ за НАТО ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Администрацијата на Трамп незабележано ѝ го намали дипломатскиот статус на мисијата на Европската Унија во САД кон крајот на минатата година без да ги ...
  сите 10 | | | веќе видена

  САД го намалија дипломатскиот статус на претставништвото на ЕУ во Вашингтон без официјално да го информираат амбасадорот и сега тој гласи – „Делегацијата на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Европскиот Парламент жестоко го критикуваше пристапот на американскиот претседател Доналд Трамп кон трансатлантските врски и предупреди дека поделбата меѓу ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европскиот Парламент жестоко го критикуваше пристапот на американскиот претседател Доналд Трамп кон трансатлантските врски и предупреди дека поделбата меѓу ...
  сите 4 | | | веќе видена