Дејвид

  во

  Нов Зеланд ќе го забрани полуавтоматското оружје, откако во вчерашниот напад во две џамии во Крајстчрч беа убиени 49 луѓе, а 48 се повредени, што е најголемиот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Дваесет и осумгодишниот Брентон Терант, кој во напад на две џамии во градот Крајстчрч на Нов Зеланд уби најмалку 49 лица на „Фејсбук“ во живо го емитувал ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ утре во Белград во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, свечено ќе му биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Третата самостојна изложба на уметницата Маја Андонова – Јокиќ денеска беше претставена пред кривопаланчани. Во изложбениот простор на Националната установа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Напаѓачот на џамијата во градот Крајстчрч на Нов Зеланд уби најмалку 49 лица, а повеќе од 20 се повредени, според последните информации објавени од страна на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Напаѓачот на џамија во градот Крајстчрч во Нов Зеланд уби најмалку 49 лица, а повеќе од 20 се повредени, според последните информации објавени од страна на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Утре во Белград, во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ свечено ќе му биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Интернационалниот фетсивал на филмска камера „Браќа Манаки“ ја доби меѓународната награда на Меѓународната асоцијација на кинематографери ИМАГО за исклучителен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ утре во Белград во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, свечено ќе му биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки" утре во Белград во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, свечено ќе му биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот британски војник ќе биде кривично гонет за смртта на двајца демонстранти во Северна Ирска пред 47 години во конфликтот познат како Крвава недела, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот британски војник ќе биде кривично гонет за смртта на двајца демонстранти во Северна Ирска пред 47 години во конфликтот познат како Крвава недела, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Планетарно славниот диџеј Дејвид Гета до уши е заљубен во неговата 24-години помлада девојка Џесика Ледон, актерка со кубанско потекло. Тие двајца деновиве ...
  сите 10 | | | веќе видена