Дејвид

  во

  Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, имаше средба со група американски конгресмени предводени од конгресменот од Тексас, Бил Флорис. Од ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од вчера и официјално почнаа со набљудување на референдумот, што ќе се одржи на 30 септември. Во меѓувреме, Собранието соопшти дека 71 ...
  сите 102 | | | веќе видена

  - Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од вчера и официјално почнаа со набљудување на референдумот, што ќе се одржи на 30 септември. Во меѓувреме, Собранието соопшти дека 71 ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од вчера и официјално почнаа со набљудување на референдумот, што ќе се одржи на 30 септември. Во меѓувреме, Собранието соопшти дека 71 ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Кога пред извесно време прелистувал стотина имиња во база на податоци во УДБА, словенскиот биограф на првата дама на Америка Меланија Трамп наишол на Виктор ...
  сите 26 | | | веќе видена

  24-годишниот Дејвид Кац убил двајца на турнир во видео игри на Флорида, а потоа извршил самоубиство. Еден од учесниците изјавил дека верува дека Кац го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Собраниските активности во пресрет на јавната пропаганда за референдумот, надлежностите на Собранието во извршувањето на уставно пропишана надзорна функција и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Референдумот за Договорот со Грција - едно од клучните прашања за кое се интересирала делегацијата американски конгресмени која овие денови е во Македонија. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Петтемина конгресмени потврдиле дека САД и понатаму ќе даваат безрезервна поддршка на земјата во овие процеси Референдумот за Договорот со Грција - едно од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Членови на Конгресот на Соединетите Американски Држави се во дводневна посета на Македонија. Тие денеска имаа средби со раководството на Собранието, односно ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Момчето осомничено за пукање на турнирот во видео-игри во американскиот град Џексонвил е 24-годишниот Дејвид Кац. Кац и самиот учествувал на турнирот, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатиот фудбалер во вторник ќе мора да се појави на суд поради прекршок што упорно го негира. Дејвид Бекам доби казна за пречекорување на брзината, бидејќи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Собраниските активности во пресрет на јавната пропаганда за референдумот, надлежностите на Собранието во извршувањето на уставно пропишана надзорна функција и ...
  сите 32 | | | веќе видена