Дејвид

  во

  47 годишниот тренер кој досега го водеше тимот на Хадерсфилд Таун, Дејвид Вагнер повеќе нема да е предводник на овој клуб откако лично побарал да си замине од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тони Паркер цели 17 години го носеше дресот на Сан Антонио, но пред почетокот на оваа сезона, направи трансфер во Шарлот. „Стршлените“ утрово гостуваа кај Сан ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Од 2016 година околу 70 отсто од вработените во „Голдман Сакс“ се милениумци. Според извршниот директор на „Голдман“, Дејвид Соломон, тие се многу талентирани ...
  | | веќе видена

  Треисет години откако 96 лица загинаа, а повеќе од 700 беа повредени на фудбалскиот натпревар меѓу Нотингем Форест и Ливерпул на стадионот „Хилсборо“ во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Речиси три децении откако 96 лица загинаа, а повеќе од 700 беа повредени на фудбалски натпревар меѓу Нотингем Форест и Ливерпул на стадионот „Хилсборо“ во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Речиси три децении откако 96 лица загинаа, а повеќе од 700 беа повредени на фудбалски натпревар меѓу Нотингем Форест и Ливерпул на стадионот „Хилсборо“ во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лин Бекам Бригс, сестрата на славниот фудбалер Дејвид Бекам се нашла во тешки финансиски проблеми, а дел од парите одлучила да ги собере распродавајќи детски ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Долго очекуваната последна сезона на серијата Игра на Тронови ќе ја има својата премиера на 14 април , потврдија од ХБО. Најавата се наоѓа на крајот на новиот ...
  сите 14 | | | веќе видена