ИНЦИДЕНТИТЕ СО АВИОНИТЕ ДОНЕСОА НЕОЧЕКУВАНА МАЛА ЗАГУБА „Боинг“ оствари загуба од 355 милиони долари во првиот квартал


Американската авиокомпанија „Боинг“ соопшти дека загубила 355 милиони долари во првиот квартал, или 56 центи по акција, што е намалување од загубата од 425 ...
| | веќе видена | слични

Најголемите фармацевтски компании во Хрватска минатата година остварија раст на продажбата и најмногу намалување на добивката. Најголемата меѓу нив, Плива, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијална, Стопанска Скопје и НЛБ банка оствариле заеднички профит од 44,2 милиони евра. Износот е постигнат за само три месеци работа. Овој резултат е за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Не е сезона и „Хотели-Метропол“ А.Д. Охрид ги одработиле првите три месеци од годинава со загуба од 19.957 илјади денари, односно над ...
| | веќе видена | слични

Добивката на Хрватска пошта лани скокнала за цели 1.270 отсто и изнесувала 13,6 милиони евра. Државниот гигант лани заработил 270 милиони евра, што е за 11 ...
| | веќе видена | слични

Неревидираниот консолидиран финансиски извештај за работењето на Реплек АД во првиот квартал од 2024 година покажува дека во секторот фармација компанијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“ ...
| | веќе видена | слични

 Приходите од продажбата се зголемени за три проценти во споредба со истиот период од претходната година и изнесуваат 2.967 милиони денари, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 317 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ на почетокот на јавната седница пред Управниот суд ја повлече тужбата по одлуката на ДИК за одбивање на нивниот приговор за избирачко место ...
сите 342 | | | веќе видена

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 351 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 210 | | | веќе видена

Според израелските медиуми, војниците загинале вчера во пријателски оган од израелски тенкови за време на судир со милитанти на Хамас.според извештаите тенкот ...
сите 434 | | | веќе видена

Дали цензусот за претседател се постигна со гласовите на Албанците? Кои беа реализираните сценарија на албанските политички партии и коалиции околу изборот на ...
сите 699 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНЦИДЕНТИТЕ СО АВИОНИТЕ ДОНЕСОА НЕОЧЕКУВАНА МАЛА ЗАГУБА „Боинг“ оствари загуба од 355 милиони долари во првиот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: