Дејвид

  во

  Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Постои "реален ризик" за распад на Обединетото кралство, при што сите четири нации би тргнале по свој пат во случај на Брегзит без договор, пишува "Financial ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Прес-секретарот на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, Ејнџел Урења, соопштил дека тој ништо не знаел за грозните злосторства за кои е обвинет ...
  сите 40 | | | веќе видена

   Низ целиот свет има обиди да се намали количеството на пластика за една употреба. Нештата како пластични кеси, пластичен прибор и сламки се брз и едноставен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За време на апсењето на Асанж во амбасадата на Еквадор во Лондон во април 2019 година, тој наводно, извикувал: “Ова е незаконско, не заминувам”. Адвокатот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Погледнете во апартманот на Крег Дејвид во Мајами, кој дефинитивно ќе ви го одземе здивот. Британскиот пејач Крег Дејвид одлучил да го продаде својот луксузен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Лондонската полиција била повикана денеска кај облакодерот „Шард“, откако авантурист бил фатен обидувајќи се да се искачи по фасадата на највисоката зграда во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дејвид и Викторија пред неколку дена  прославија 20 години брак, љубов и на Инстаграм поделија фотографии од минатото. Потоа поставија и емотивни пораки за ...
  сите 3 | | | веќе видена