Дејвид

  во

  Дејвид Симан како аналитичар за „Ток Спорт“ редовно дава посебно исцрпни коментари за случувњата во Арсенал, па ако пред извесно време во фокусот беше неговата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Првите мечеви од осмина финалето на Лигата на шампионите во кои се среќаваат Манчестер Јунајтед - Пари Сен Жермен и Рома - Порто почнаа со оддавање почит на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  САД не се организатори, ниту финансиери на протестите „1 од 5 милиони“ во Србија, соопшти Амбасадата на САД во Белград, како одговор на тврдењата на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вечерва на „Театарот на соништата“ ќе се одигра еден од најинтересните четвртфинални дуели во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Фубдалерите ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Дербито на денешниот ден од осминфиналето во ЛШ, дуелот на Манчестер јунајтед и ПСЖ, со нетрпение го чека и легендата Дејвид Бекам, кој ги има носено дресовите ...
  сите 126 | | | веќе видена

  УЕФА потврди дека сите натпревари во ЛШ и Европската лига ќе почнуваат со едноминутен молк за да му се оддаде почит на прерано починатиот фудбалер Емилијано ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изминаа скоро 30 години откако првпат на сецената се појави легендарната генерација на Манчестер јунајтед. На „класата“ од 1992 година и припаѓаат одличните ...
  сите 26 | | | веќе видена

  САД не се организатори, ниту финансиери на протестите „1 од 5 милиони“ во Србија, соопшти Амбасадата на САД во Белград, како одговор на тврдењата на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  САД не се организатори, ниту финансиери на протестите „1 од 5 милиони“ во Србија, соопшти Амбасадата на САД во Белград, како одговор на тврдењата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  САД не се организатори, ниту финансиери на протестите „1 од 5 милиони“ во Србија, соопшти Амбасадата на САД во Белград, како одговор на тврдењата на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шкотскиот стратег, Дејвид Мојс не требало да ја напушти клупата на Манчестер Јунајтед после само седум месеци, така барем тврди легендарниот чувар на мрежата, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во ...
  сите 67 | | | веќе видена