Блискиот

  во

  Американската администрација денеска соопшти дека воведува нови санкции за иранските официјални претставници за кои смета дека се вмешани во дестабилизирачките ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Рускиот и американскиот министер за одбрана Сергеј Шојгу и Марк Еспер денеска разговара за кризата на Блискиот Исток. -Двајцата во телефонскиот разговор се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американската администрација денеска соопшти дека воведува нови санкции за иранските официјални претставници за кои смета дека се вмешани во дестабилизирачките ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Американската администрација денеска соопшти дека воведува нови санкции за иранските официјални претставници за кои смета дека се вмешани во дестабилизирачките ...
  сите 172 | | | веќе видена

  САД денеска соопштија дека нема да го разгледуваат прашањето за повлекување на своите војници од Ирак откако ирачкиот премиер пред два дена го замоли Вашингтон ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на американскиот Конгрес изгласа резолуција, со која се ограничува можноста на претседателот Доналд Трамп да почне војна против други ...
  сите 190 | | | веќе видена

   Што има предвидено за светот Нострадамус за оваа година? Какви „потреси“ може да очекуваме? Верувате ли во вакви пророштва? Пророкот предвидува силен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сопствениците на дуќани од 26 фирми на дуќани спроти Главната пошта во Велес денеска од 12:30 до 13:30 излегоа на мирен протест со блокирање на сообраќајот по ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот исток. На дневниот ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на американскиот Конгрес изгласа резолуција, со која се ограничува можноста на претседателот Доналд Трамп да почне војна против други ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот исток. На дневниот ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот Исток. На дневниот ...
  сите 202 | | | веќе видена

  На дневниот ред ќе биде моментната ситуација во Либија, а на шефовите на дипломатиите ќе им се обрати специјалниот пратеник и шеф на мисијата на ОН во Либија, ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот исток. На дневниот ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на САД во четвртокот усвои резолуција за воени сили со која ќе се ограничат воените активности на претседателот Доналд Трамп против Иран. ...
  сите 204 | | | веќе видена