Блискиот

  во

  Израелската разузнавачка агенција Мосад ги предупреди САД за можен план на Иран за напад врз американски сили и интереси во Заливот, пред Вашингтон да соопшти ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Њузвик Иран и Венецуела одговорија на заканите на САД за воена акција на нивна територија, со тоа што врвни дипломати предупредија дека советникот за ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Кина соопшти дека САД „дополнително ги влошиле” тензиите околу нуклеарното прашање на Иран. Портпаролот на Министерството за надворешни работи, Генг Шуанг ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео ненајавено го посети Багдад за да ја покаже поддршката на ирачката влада во време кога САД собираат разузнавачки ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео ненајавено го посети Багдад за да ја покаже поддршката на ирачката влада во време кога САД собираат разузнавачки ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија. Фигаро објави текст со наслов „Папата ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео ненајавено го посети Багдад за да ја покаже поддршката на ирачката влада во време кога САД собираат разузнавачки ...
  сите 228 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Француските и франкофонските медиуми со големо внимание ја проследија посетата на папата Франциск на Северна Македонија, јавува дописникот на МИА. Фигаро ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Камионите се едни од најголемите загадувачи на воздухот и придонесуваат за влошување на климатските промени. Германија гледа кон иднината со еколошко решение. ...
  сите 7 | | | веќе видена