Блискиот

  во

  Пентагон подготви план за испраќање 120.000 војници на Блискиот Исток во случај Иран да одлучи го забрза развојот на нуклеарното оружје или да ги нападне ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Охрид, 14. мај 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со пригодно обраќање го отвори 72 состанок на Управната група на Меѓународниот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  На состанокот на главните советници за безбедност со претседателот на САД кој бил одржан минатиот четврток, пред Доналд Трамп бил претставен планот за ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Пентагон подготви план за испраќање 120.000 војници на Блискиот Исток во случај Иран да одлучи го забрза развојот на нуклеарното оружје или да ги нападне ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Пентагон подготви план за испраќање 120.000 војници на Блискиот Исток во случај Иран да одлучи го забрза развојот на нуклеарното оружје или да ги нападне ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Универзитетот Харвард објавил голема студија за тоа што ги прави мажите посреќни, а станува збор за една од најдолгите и најдеталните студии на човечки развој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На состанок на главните советници за безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, кој бил одржан минатиот четврток, вршителот на должност министер за ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во Скопје се уште е табу тема доењето во јавност. Иако во последниот период постојано се зборува на оваа тема, скопјанки се уште не се осудуваат на таков ...
  сите 4 | | | веќе видена