Блискиот

  во

  Луѓе од Блискиот исток и северна Африка, кои масовно купуваат недвижен имот во БиХ, досега стекнале сопственост на повеќе од 15 милиони квадратни метри ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Отпочнувањето на работите за реконструкцијата и рехабилитацијата на патниот правец Крива Паланка – Деве Баир, односно до граничниот премин со Република ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Прес- конференција на Диме Велковски, пратеник од СДСМ Социјалдемократскиот сојуз на Македонија како одговорна и домаќинска партија за само две и пол години ...
  | | веќе видена | слични

  2019 година беше доказ за успешна година на полето на реализирани капитални проекти кои достигнаа високи 86 отсто. Се инвестираше во гасификација, железница, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Советникот на американскиот претседател Доналд Трамп и негов зет, Џаред Кушнер изјави дека израелската Влада ветила дека нема да презема чекори за проширување ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија како одговорна и домаќинска партија за само две и пол години спроведе бројни проекти за унапредување на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Советникот на американскиот претседател Доналд Трамп и негов зет, Џаред Кушнер изјави дека израелската Влада ветила дека нема да презема чекори за проширување ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Весникот „Слободен печат“ каде колумнист е Бранко Тричковски кој зборува за правење хумус од Евреи, споменувајќи ја министерката Рашела Мизрахи која е Еврејка ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Еден од главните поддржувачи на Зоран Заев и СДСМ, колумнист во “Слободен печат“ Бранко Тричковски со нов говор на омраза насочен против еврејското потекло на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Еден од главните поддржувачи на Зоран Заев и СДСМ Бранко Тричковски со нов говор на омраза насочен против еврејското потекло на министерката за труд и социјала ...
  сите 85 | | | веќе видена

  На локацијата кај село Узем, Кривопаланечко, денеска официјално почнаа градежните работи од проектот „Побезбедно патување и подобра поврзаност на граѓаните на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета, планира глобално реструктуирање на тимот, пренесува „Сан“. Според изворот, шпанскиот специјалист планира да се ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета, планира глобално реструктуирање на тимот, пренесува „Сан“. Според изворот, шпанскиот специјалист планира да се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Советникот на претседателот на САД, Доналд Трамп, Роберт О’Брајан, ги предупреди Палестинците дека еврејските населби ќе продолжат да се шират поради порастот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Тројца луѓе починале, а 179 се повредени кога авионот од турската нискобуџетна компанија во текот на слетувањето на истанбулскиот аеродром "Сабиха Гокчен", ...
  сите 27 | | | веќе видена