Блискиот

  во

  Терористичката организација „Исламска држава“ е поразена и во последниот дел од територијата во Багуз, Сирија. Сириските демократски сили (СДФ), кои ја уживаат ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тинејџер од Кина е задржан поради убиство на мајката, која на смрт ја искасапил со секира откако таа го убила неговото куче. Тенејџерот (13) ја убил мајката ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Човек може да има многу пари, а сепак да биде длабоко несреќен или пак, напротив, да има малку, а да биде врвно среќен, како никој друг… Се согласувате? Ова ...
  | | веќе видена

  Од Кремљ денес било соопштено дека се надеваат дека повикот на американскиот претседател Доналд Трамп, да се признае суверенитетот на Израел во Голанската ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Од Кремљ денес било соопштено дека се надеваат дека повикот на американскиот претседател Доналд Трамп, да се признае суверенитетот на Израел во Голанската ...
  сите 81 | | | веќе видена

   Во нивната ресоцијализација треба да се вклучат повеќе домашни институции, смета безбедносниот аналитичар Благоја Марковски. Вели дека најопасни или т.н ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Либан, во момент кога регионот остро ја критикува изјавата на претседателот Доналд Трамп дека е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонското судство го допре дното пресликувајќи ги двојните аршини, непринципиелноста и неморалноста на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Политичкиот прогон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Либан, во момент кога регионот остро ја критикува изјавата на претседателот Доналд Трамп дека е ...
  сите 30 | | | веќе видена