Блискиот

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг телефонски разговараа за „опасниот“ напад врз воздухопловните бази ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг телефонски разговараа за „опасниот” напад врз воздухопловните бази ...
  сите 243 | | | веќе видена

  Околу 1000 луѓе од Западен Балкан се бореле и се уште се борат на бојните полиња на Блискиот Исток. Според податоците на Центарот за борба против тероризмот, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Околу 1000 луѓе од Западен Балкан се бореле и се уште се борат на бојните полиња на Блискиот Исток. Според податоците на Центарот за борба против тероризмот, ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Индипендент“ спроведе анкета со која се бара од американски граѓани да го обележат Иран на нема карта. Повеќето од анкетираните не успеале ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Армијата на САД ги предупреди Амерканците да не подлегнуваат на „лажни СМС пораки“ со погрешни информации дека корисниците биле регрутирани за воена служба. ...
  сите 234 | | | веќе видена

  Командантот на воздухопловните сили на иранската Револуционерна гарда, Амир Али Хајизадех изјави дека ракетните напади врз американски цели на Блискиот исток ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Барањето на американскиот претседател Доналд Трамп за зголемено присуство на НАТО на Блискиот исток не е изненадувачко, изјави денеска генералниот секретар на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Индипендент“ спроведе анкета со која се бара од американски граѓани да го обележат Иран на нема карта. Повеќето од анкетираните не успеале ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Индипендент“ спроведе анкета со која се бара од американски граѓани да го обележат Иран на нема карта. Повеќето од анкетираните не успеале ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поголемиот дел од Американците не се знат каде е Иран, дури и во моментите кога САД е работ на војна со земјата од Блискиот исток.Според новата анкета објавена ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Командантот на воздухопловните сили на иранската Револуционерна гарда, Амир Али Хајизадех изјави дека ракетните напади врз американски цели на Блискиот исток ...
  сите 283 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Индипендент” спроведе анкета со која се бара од американски граѓани да го обележат Иран на нема карта. Повеќето од анкетираните не успеале ...
  сите 16 | | | веќе видена