Блискиот

  во

  Повеќе од 100 демократи во американскиот Претставнички дом потпишаа писмо во кое го отфрлаат мировниот план за Блискиот исток на претседателот Доналд Трамп, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тајландски војник изврши масакр во градот Корат, убивајќи најмалку 20 лица, јавуваат локалните медиуми. Според „Бангкок пост” тој зел 16 заложници. Во нападот ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Полицијата и војската упаднаа во тајландскиот трговски центар, каде се наоѓа војникот кој уби најмалку 20 лица. Портпаролот на тајландското Министерство за ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Полицијата и војската упаднаа во тајландскиот трговски центар, каде се наоѓа војникот кој уби најмалку 20 лица . Портпаролот на тајландското Министерство за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Тајландски војник убил повеќе лица во масовна пукотница низ градот Кората, на североистокот од земјата, јавија светските агенции, повикувајќи се на полициски ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Тајландски војник убил повеќе лица во масовна пукотница низ градот Кората, на североистокот од земјата, јавија светските агенции, повикувајќи се на полициски ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека американските сили во текот на анти-терористичка операција во Јемен го убиле Касим Ал Рајми, лидер на Ал Каеда ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тајландски војник убил повеќе лица во масовна пукотница низ градот Кората, на североистокот од земјата, јавија светските агенции, повикувајќи се на полициски ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Арапските државјани, кои масовно купуваат недвижен имот во БиХ, досега стекнале сопственост на повеќе од 15 милиони квадратни метри земјиште и стотици станови ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Арапските државјани, кои масовно купуваат недвижен имот во БиХ, досега стекнале сопственост на повеќе од 15 милиони квадратни метри земјиште и стотици станови ...
  сите 13 | | | веќе видена