Блискиот

  во

  Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) досега има добиено барања од различни земји во светот за вкупно над 1,2 милијарди дози од вакцината Спутник V, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, ...
  сите 420 | | | веќе видена

  Во воената база Суда на грчкиот остров Крит, државниот секретар на САД Мајк Помпео и премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис денеска ќе одржат средба на која ќе ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во воената база Суда на грчкиот остров Крит, државниот секретар на САД Мајк Помпео и премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис денеска ќе одржат средба на која ќе ...
  сите 82 | | | веќе видена

  – Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, ...
  сите 412 | | | веќе видена

  Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Откако избувна втората интифада, или востание, на 28 септември 2000 година, Палестинците се соочија со низа воени пресврти и дипломатски порази, како и со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ерменскиот премиер Никол Пашинјан телефонски разговараше со генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш за состојбата во спорниот регион Нагорно Карабах, ...
  сите 450 | | | веќе видена

  Денеска во Солун разговаравме за долготрајно зајакнување на американско – грчките односи, Западен Балкан и за деескалација на тензиите во Источниот Медитеран, ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Турски трупи распоредени во Сирија веќе учествуваат во воените дејствија во Нагорно Карабах, изјави ерменскиот амбасадор во Русија, Вардан Тогајан. – Според ...
  сите 459 | | | веќе видена

  Турски трупи распоредени во Сирија веќе учествуваат во воените дејствија во Нагорно Карабах, изјави ерменскиот амбасадор во Русија, Вардан Тогајан. – Според ...
  сите 511 | | | веќе видена