Блискиот

  во

  Како што се движеше караванот од Латинска Америка кон САД така еволуираа и заговорите што Трамп ги ширеше околу него. Зовриената само-создадена паника на крај ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси тројца мажи за кои постои сомнеж дека подготвувале терористички напад во Мелбурн, јавија локалните медиуми. Апсењата се случуваат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во Мелбурн уапсени три лица со турско потекло осомничени дека подготвувале терористички напад Австралиската полиција уапси тројца мажи за кои постои сомнеж ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси тројца мажи за кои постои сомнеж дека подготвувале терористички напад во Мелбурн, јавија локалните медиуми.Апсењата се случуваат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси тројца мажи за кои постои сомнеж дека подготвувале терористички напад во Мелбурн, јавија локалните медиуми. Апсењата се случуваат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамките на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман оствари средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Проектот „Утопија“ е сублимат на повеќегодишните истражувања на студиските претстои на Пандора Апостолоска - Саздовска во Обединетите Арапски Емирати. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамките на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман оствари средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, остварил средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Британскиот шеф на дипломатија Џереми Хант, го предупреди Иран да престане да ги затвора невините луѓе пред неговата прва посета на Исламската Република, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена

  На средбата со јорданскиот премиер Разар, претседателот Иванов истакнал дека уште од воспоставувањето на дипломатските односи, Република Македонија се стреми ...
  сите 64 | | | веќе видена

   Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, остварил средби со ...
  сите 64 | | | веќе видена