Блискиот

  во

  ВМРО-ДПМНЕ денеска со соопштение до јавноста обвини дека македонското судство го допре дното. Ви го пренесуваме текстот интегрално. Македонското судство го ...
  сите 46 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ утрово оцени дека е срамота што терористите од ИСИС, добиле три пати помали казни од осудените за 27-ми април „Срамен е фактот што повратниците од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Тинејџер од Кина е задржан поради убиство на мајката, која на смрт ја искасапил со секира откако таа го убила неговото куче. Тенејџерот (13) ја убил мајката ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тинејџер од Кина е задржан поради убиство на својата мајка, која ја искасапил со секира, откако го убила неговото куче. Тинејџер (13) ја убил мајката (37) ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Според безбедносни експерти по различни прашања од безбедноста, но и надворешната политика, најмоќниот воен сојуз дејствува флексибилно и во зависност од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тинејџер од Кина е задржан поради убиство на својата мајка, која ја искасапил со секира, откако го убила неговото куче. Тинејџер (13) ја убил мајката (37) ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ова е наједноставниот рецепт за десерт во облик на бомбици кој е стар повеќе од 6 илјади години и има само 3 состојки, поточно, 2 основни и 1 во која потоа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во време кога е снимен филмот 'Мис Стон', Петре Приличко имал 51 година, а вистинскиот Мандана во време на аферата „мис Стон“ имал 26 години. Во филмот, ...
  сите 4 | | | веќе видена