Блискиот

  во

  Саудискиот крал Салман и неговиот син престолонаследникот Мохамед бин Салман вчера го примија семејството на убиениот новинар Џамал Кашоги, јавија саудиските ...
  сите 249 | | | веќе видена

  Саудискиот крал Салман и неговиот син престолонаследникот Мохамед бин Салман вчера го примија семејството на убиениот новинар Џамал Кашоги, јавија саудиските ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Администрацијата на САД ги поништи американските визи и им одреди забрана за влез во САД на саудиските функционери кои се осомничени за вмешаност во убиството ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Претседателот Трамп оцени дека конвојот со мигранти претставува потенцијална опасност по националната безбедност на Соединетитите држави, односно дека таму ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп изјави дека САД „ќе започнат со кратење или значајно намалување” на обемот на странска помош за Гватемала, Хондурас и Ел Салвадор, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  „Кока-кола“ соопшти дека Никос Коуметис е назначен за претседател на групацијата која работи во Европа, на Блискиот Исток и во Африка (ЕМЕА). Никос ќе го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија откако две седмици го криеше тоа, во саботата призна дека новинарот Кашоги бил убиен во конзулатот во Истанбул откако избила тепачка, а двајца ...
  сите 368 | | | веќе видена

  „Кока-кола“ соопшти дека Никос Коуметис е назначен за претседател на групацијата која работи во Европа, на Блискиот Исток и во Африка (ЕМЕА). Никос ќе го ...
  сите 3 | | | веќе видена