Берлин

  во

  Берлин ќе запре да испорачува Германци на Велика Британија веднаш по Брегзит, па дури и ако Британија ја напушти Европската унија со постигнат договор, објави ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека мулилатералниот светски поредок се распаѓа, но и дека тоа не значи дека треба да се уништи. Kако што ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Клаудио Пизаро со години наназад е фудбалски симбол за Бундеслигата, а од оваа вечер, неуништливиот напаѓач од Перу испиша историја во германскиот фудбал со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше универзитетскиот професор Владимир Пивоваров, кој ја анализираше безбедносната ситуација по немирот во јавноста што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Како што пренесува „Хина“ Меркел ја критикувала националистичката политика на американскиот претседател Доналд Трамп. „Мора да се бориме за Европа, мора да се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Клаудио Пизаро со години наназад е фудбалски симбол за Бундеслигата, а од оваа вечер, неуништливиот напаѓач од Перу испиша историја во германскиот фудбал со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната ...
  сите 32 | | | веќе видена