Берлин

  во

  29 ноември е Меѓународен ден на солидарноста со палестинскиот народ. Еве уште неколку настани што го обележаа денешниот ден. 1314.- Умрел францускиот крал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган планира да постигне договор со Велија Британија, Франција и со Германија за добивање средства за Анкара за нејзината ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Едно писмо кое славниот научник Алберт Ајнштајн ѝ го пратил на својата сопруга Милева Мариќ, открило шокантни детали од нивниот брак. Писмото ѝ е пратено во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Меркел повеќе пати, во последно време мора да седи во текот на интонирањето на националната химна поради здравствените проблеми кои ги има, а во средата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Германија понуди зголемување на својот придонес во буџетот на НАТО, за САД да можат да го намалат својот удел. Критичарите во тоа гледаат само маневар за ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација настапот во квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2021 година ќе го почне на 20. февруари следната година и тоа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Градот Перм ќе биде во улога на домаќин на првиот квалификациски натпревар за пласман на Евробаскетот 2021 година, во која селекцијата на Русија ќе ја пречека ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Нико Ковач по катастрофата од Ајнтрахт Франкфурт стана поранешен тренер на Баерн Минхен, а на негово место дојде дотогашниот помошник, Ханси Фик. Не требало ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Градот Перм ќе биде во улога на домаќин на првиот квалификациски натпревар за пласман на Евробаскетот 2021 година, во која селекцијата на Русија ќе ја пречека ...
  сите 174 | | | веќе видена