Берлин

  во

  Бугарија одлучи да не учествува во Глобалниот пакт за миграција на ОН, изјави шефот на парламентарната група на владејачката партија ГЕРБ, Цветан Цветанов. Тој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пристигањето на новиот Ford Focus на македонска почва е како вклучување на аларм за важен состанок. Алармот е за претстојниот преод во третата декада од новиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Најзаслужен за трите бода на гостите беше францускиот интернационалец Плее кој забележа хет-трик со погодоци реализирани во 39., 48. и 52. минута од стадионот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го доби признанието за маж на годината во светот на спортот од страна на магазинот GQ. По тој повод Швајни се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога прочитав дека писателката Лидија Димковска ја добила европската награда “Европско културно наследство”за нејзиниот расказ “Кога заминав од Карл ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Манекенката Ирина Шајк вчеравечер се појавила во Берлин на доделување на наградата "Маж на годината" во организација на списанието "GQ". Убавата Русинка ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Роналд Реган во 1987 година е во Берлин, каде што се наоѓа по повод еден јубилеј на градот. Им се обраќа на американските војници од тамошната авио база. Среде ...
  | | веќе видена

  На денешен ден пред 29 години беше срушен Берлинскиот ѕид, по што светот повеќе никогаш не изгледаше исто. После падот на Нацистичка Германија, сојузниците ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 29 години беше срушен Берлинскиот ѕид, по што светот повеќе никогаш не изгледаше исто. После падот на Нацистичка Германија, сојузниците ја ...
  сите 6 | | | веќе видена