Берлин

  во

  Германија привремено се повлекува од операцијата „Софија“, поморската мисија на Европската унија чијашто задача е да се сузбие трговијата со луѓето на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пред седум дена во салата „Александар Николиќ" кошаркарите на Партизан изгубија со четири разлика, а вечерва во Кнежевството славеа со три и тоа ги става зад ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новото засилување на Барселона, Кевин-Принс Боатенг при презентацијата во Каталонија мораше да „појасни“ кој смета дека е најдобриот фудбал на светот, откако ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Германија донесе одлука да го суспендира своето учество на поморската мисија „Софија“ на ЕУ, чија задача е спречување на илегалниот транспорт на мигранти преку ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел денеска укажа на растечкиот национализам во Европа и повика на заживување на прекуграничната соработка, откако таа и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Спорот за името можеше да се реши многу порано. Предолго ниедна земја членка на ЕУ не се обидуваше доволно за наоѓање решение, оценува експертот за ЈИЕ, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германскиот историчар Гец Али во колумна за весникот Берлинер Цајтунг остро се пресметува со грчкиот национализам. Али го опишува етничкото чистење во грчка ...
  сите 4 | | | веќе видена