Берлин

  во

  Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ги повика Германија и Франција да направат компромис за брегзит, нагласувајќи дека неговата земја ако има потреба, ќе ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Британскиот премиер, Борис Џонсон, ги повика Германија и Франција на компромис за брегзит наведувајќи дека неговата земја, доколку биде потребно, ќе биде ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Мастер-клас со наслов „Не следете ги моите правила. Направете си свои“ на 24 август во Даут Пашин Амам ќе одржи еден од најзначајните европски и светски ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Мастер-клас со наслов „Не следете ги моите правила. Направете си свои“ на 24 август во Даут Пашин Амам ќе одржи еден од најзначајните европски и светски ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Со одржувањето на гала-концертот со Камерниот оркестар и настапот на 14-те финалисти, како и врачувањето на наградите за најдобрите, во Битола се спушти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На два дена пред почетокот на 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“, организаторите најавија мастер-клас со наслов „Не следете ги ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Унион Берлин го одигра историскиот меч во Бундеслигата, а дебито во елитата не мина добро на теренот, иако спектакуларно изгледаа трибините на стадионот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Унион Берлин вчера го имаше своето деби во Бундес-лигата, кое мина неславно откако оваа екипа загуби на домашен терен со 0-4. Сепак, навивачите не дозволија ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Охриѓанката Сара Настеска напредува одлично, а нејзиното помало братче Виктор доби златен медал за најхрабар донор. Речиси повеќе од половина година после ...
  сите 53 | | | веќе видена