Берлин

  во

  Продолжувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина, кој беше обновен во Берлин, ќе се случи во септември во Париз, изјави Александар Вучиќ, претседателот на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Невен Суботиќ не е како поголем дел од познатите фудбалери, на него парите и материјалните работи не претставуваат преголемо задоволство, што не се вклопува во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Наследничката на Ангела Меркел на местото лидер на Христијанско демократската унија (ЦДУ), Анегрет Крамп Каренбауер ќе ја преземе функцијата министер за ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека „во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите, во Берлин, односно во Париз, каде ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека „во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите, во Берлин, односно во Париз, каде ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека „во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите, во Берлин, односно во Париз, каде ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел повторно го прекрши протоколот седејќи за време на изведување на националната химна денеска кога ја пречека новата ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека „во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите, во Берлин, односно во Париз, каде ...
  сите 124 | | | веќе видена