Берлин

  во

  На Фејсбук страната "Германско ќоше" објавена била фотографија која предизвикала воодушевување кај бројни корисници на социјалните мрежи. "Босанци, Црногорци, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалски сојуз започна истрага за инцидентите предизвикани од приврзаниците на Херта Берлин за време на натпреварот на клубот со Борусија Дортмунд ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Поранешниот лидер од парламентарната група на CDU и нејзината сестринска баварска партија - CSU, Фридрих Мерц, е подготвен да се кандидира за претседател на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење на нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Берлин, 29 октомври 2018 (МИА) – Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење на нова страница и најави дека нема да се ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење на нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Германската канцеларка денеска изјави дека има впечаток оти е време за вртење на нова страница и најави дека нема да се кандидира за канцеларка ниту за шефица ...
  сите 61 | | | веќе видена