Берлин

  во

  Осум годишно искуство кое го донесе македонскиот дизајн на едно поинакво ниво, основањето на меѓународната платформа за дизајнери – Balkan Design Network, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Осум годишно искуство кое го донесе македонскиот дизајн на едно поинакво ниво, основањето на меѓународната платформа за дизајнери – Balkan Design Network, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со гол во последната минута од продолженијата, фудбалерите на Борусија (Д) успеаја да се изборат за место во осминафиналето на Националниот куп на Германија. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд, клубот кој е на лидерското место во германската Бундеслига, се намачи во 1/16 финалето на ДФБ купот, откако им беа потребни продолженија и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Организаторите на Светското првенство во ракомет ги објавија сатниците по кои ќе се играат натпреварите во Данска и Германија. Македонија се наоѓа во Б-групата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Францускиот министер за надворешни работи, Жан-Ив Ледријан, изјави дека Франција е подготвена да воведе санкции против Ријад ако се утврди дека саудиските ...
  сите 116 | | | веќе видена