Берлин

  во

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името и е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Се зголемува интересот за македонската кинематографија, оценија министерот за култура на Асаф Адеми и директорот на Агенција за филм Горјан Тозија по средбата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Делегација на Либерално-демократската партија, составена од Претседателот на ЛДП, Горан Милевски и Зоран Шапуриќ, министер во Владата од редовите на ЛДП, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата од редовите на ЛДП, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѓорѓи Филипов, екс амбасадорот на Македонија во неколку земји, е новиот кандидат за претседател од редовите на СДСМ. Филипов во минатото беше амбасадор на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Нова пријава на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат, станува збор за поранешниот амбасадор на Македонија, Ѓорѓи Филипов.Филипов досега ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот амбасадор на Македонија во Берлин и Виена, Ѓорги Филипов денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. ...
  сите 195 | | | веќе видена