Берлин

  во

  Германската полиција рано утрово изврши рација во 20 куќи и компании во Берлин, под сомнение за поврзаност со исламистички тероризам, јави новинската агенција ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Германската полиција рано утрово изврши рација во 20 куќи и компании во Берлин, под сомнение за поврзаност со исламистички тероризам. Во рацијата се ангажирани ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Германската полиција рано утрово изврши рација во 20 куќи и компании во Берлин, под сомнение за поврзаност со исламистички тероризам. Во рацијата се ангажирани ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Германската полиција рано утрово изврши рација во 20 куќи и компании во Берлин, под сомнение за поврзаност со исламистички тероризам, јави новинската агенција ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Постојат различни перцепции на земјите членки за конечното решение, но германската делегација патува за Брисел со солидна подготвеност за компромис“, рече ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Овогодинешната Летна школа за архитектура, организирана од Архитектонскиот факултет во Скопје, поради пандемијата од коронавирусот, годинава ќе заземе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на Ковид-19, 29-тата сесија на Летната школа за архитектура, организирана од Архитектонскиот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Предизвикот е огромен и затоа одговорот мора да биде со иста мерка“, рече германската канцеларка Ангела Меркел по средбата со италијанскиот премиер Џузепе ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Актерката Мерјем Узерли ги освои срцата на публиката со улогата на Хурем во турската серија „Сулејман Величествениот“, но таа го напуштила снимањето заради ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во Унион Берлин (Германија) имаат намера да играат пред полни трибини следната сезона, дури и доколку треба да им ги платат тестовите на коронавирус на ...
  сите 53 | | | веќе видена