Берлин

  во

  Актерот Кијану Ривс изгледа никогаш посреќен откако во септември минатата година престана да ја крие својата врска со уметничката Александра Грант. Двајцата ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Кијану Ривс последниве години е препознатлив по брадата и долгата коса. Тој во моментов е во Берлин со својата девојка Александра Грант каде го снима ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Згодниот актер Кијану Ривс сега има кратка „војничка“ фризура. Кијану ја избричил и брадата, а сè поради потребите за снимањето на филмот „Матрикс 4“. Кијану ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Канцеларката Ангела Меркел предупреди дека германскиот здравствен систем би можел да дојде до колапс, доколку бројот на новозаболени со ковид-19 продолжи ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Осудениот неонацист, негатор на Холокаустот и еден од основачите, а подоцна и правен застапник, на Фракцијата на црвените бригади (РАФ), Хорст Малер излезе од ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Квалитетот на воздухот во Лондон драматично се подобри од 2016 година досега. Според градоначалникот на Лондон, Садик Кан, политиките поврзани со загадувањето ...
  сите 119 | | | веќе видена

  27-годишната германска манекенка и постариот бизнисмен биле видени како го напуштаат неговито ресторан во Берлин во друштво на пријатели, а „Дејли меил“ пишува ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Косата до раменици по која што беше препознатлив е во заборав, како и неговата брада. По долги години, Кијану Ривс, одлучи да го смени својот изглед. Неговата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По долги години, Кијану Ривс реши да го смени имиџот! Неговата коса до рамена, со која стана препознатлива со текот на времето, отиде во заборав, а актерот ...
  сите 8 | | | веќе видена