Берлин

  во

  Во вторник најавен штрајк на германските аеродроми, откажани летовитеОбјавено пред 1 минута - 14 јануари, 2019Од Макфакс „Новите штрајкови се неопходни затоа ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Германија и нејзините европски сојузници го обвинуваат Вашингтон за мешање во нивната надворешна и енергетска политика. САД предупредија дека може да воведе ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Новите штрајкови се неопходни затоа што работодавците по предупредувачкиот штрајк минатата недела не реагираа со нова понуда”, рече претставникот на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Наша цел не е резултатот, туку да го покажеме нашиот уникатен тимски дух. Нашиот успех ќе биде да допреме до сите обожаватели на ракометот и да му овозможиме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Лондон е водечката европска престолнина за финансирање на технолошки компании, покажуваат податоците на PitchBook Технолошките компании од Лондон ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Германија дека е ,,заложник на Миосква” , бидејќи зависи од рускиот гас и го повика Берлин да ја прекине ...
  сите 25 | | | веќе видена