Берлин

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Германија дека е ,,заложник на Миосква” , бидејќи зависи од рускиот гас и го повика Берлин да ја прекине ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Германија, Ричард Гренел ги предупреди компаниите кои учествуваат во изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ дека можат да се соочат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Олденбург и Војдан Стојановски претрпеа пораз од Алба Берлин од 93-84 во дербито на 15. коло во првата германска кошаркарска лига. Составот на Олденбург влезе ...
  сите 12 | | | веќе видена