Берлин

  во

  Германската Влада минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на бегалците, како и на отстранување на причините за бегство, што е за 10 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за „Фајненшел тајмс“ вели дека се обидел да иницира договор за спорот за името уште за време на владеењето на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Г ерманската Влада минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на бегалците, како и на отстранување на причините за бегство, што е за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Германската Влада минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на бегалците, како и на отстранување на причините за бегство, што е за 10 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за „Фајненшел тајмс“ вели дека се обидел да иницира договор за спорот за името уште за време на владеењето на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас во своето денешно интервју за „Фајненшел тајмс“ вели дека го предизвикувал и поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Западниот Балкан се соочува со нерешени проблеми, но за Европа тој и натаму останува перспективен регион, оценија на денешната средба во Софија министрите за ...
  сите 9 | | | веќе видена