Берлин

  во

  Унион Берлин по 53 години од основањето на клубот заигра во германската Бундеслига, но првиот меч на „Ан дер алтен Ферстерај“ пред 22 илјади верни навивачи не ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Унион Берлин по 53 години од основањето на клубот заигра во германската Бундеслига, но првиот меч на „Ан дер алтен Ферстерај“ пред 22 илјади верни навивачи не ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За време на патувањата на премиерот Џонсон во Германија и Франција, тој ќе им укаже на лидерите на двете држави дека мора да има нов, во замена на пропаднатиот ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Поранешниот соиграч на Филипе Кутињо од Ливерул, Марко Грујиќ вели дека Бразилецот ќе биде „најдобриот фудбалер во Германија“, откако тој пристигна во Минхен ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт – Хофенхајм (Бундеслига Германија, 15.30 часот) Во Хофенхајм започнува пост-ерата во Бундеслигата без Јулијан Нагелсман, стратег кој имаше ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Борис Џонсон ќе им порача на Ангела Меркел и Емануел Макрон оваа недела дека парламентот не може да го запре Brexit без договор, соопшти ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Малата берлинска компанија „Кафеформ“ создава чаши за кафе користејќи го талогот што инаку се фрла в ѓубре. Овие чаши можат да се рециклираат и повторно да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во последниот натпревае од саботната програма од првото коло на германското фудбалско првенство Борусија Менхенгалдбах и Шалке 04 одиргаа 0:0. Волфсбург со 2:1 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Германската влада е подготвена да се откаже од правилата за избалансиран буџет и да преземе нов долг за да се спротивстави на потенцијалната рецесија, ...
  сите 64 | | | веќе видена