Берлин

  во

  Европската унија е во преговори со фармацевтските компании „Модерна“, „Санофи“ и „Џонсон& Џонсон“, кзко и со биотехнолошката „БиоНтек“ и КјурВак“ за купување ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Авиокомпанијата RyanAir соопшти дека ќе ја затвори својата база на аеродромот во Франкфурт, а дека базите во Берлин и Дизелдорф најверојатно ќе се затворат до ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Рајанер“ ја затвора својата база на франкфуртскиот аеродром Хан, како и на аеродромите во Берлин и Дизелдорф веројатно кон крајот на летото, откако ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ако имаше подобра понуда и ако гласачите ја сметаа ВМРО-ДПМНЕ за добра алтернатива, денес ќе славевме победа, прва после неколку изборни порази во низа. Тоа е ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На 16-годишна пациентка на Универзитетската Клиника за хематологија во Скопје ѝ е извршена трансплантација на матични клетки од несроден донор, а материјалот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Договорот постигнат рано изутринава за седумгодишниот буџет на ЕУ и Фондот за закрепнување треба сега да биде одобрен од страна на Европскиот Парламент, a ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Пет дена и четири ноќи макотрпни преговори донесоа компромис помеѓу 27-те земји членки, кој сите страни го презентираат како успех за нивната држава, јавува ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Договорот постигнат рано изутринава за седумгодишниот буџет на ЕУ и Фондот за закрепнување треба сега да биде одобрен од страна на Европскиот Парламент, a ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Договорот постигнат рано утринава за седумгодишниот буџет на ЕУ и Фондот за закрепнување треба сега да биде одобрен од страна на Европскиот Парламент, a ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Договорот постигнат рано изутринава за седумгодишниот буџет на ЕУ и Фондот за закрепнување треба сега да биде одобрен од страна на Европскиот Парламент, a ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Првите сигнали за можните коалиции одат во правец да се елиминира Зоран Заев од премиерската функција и да се обезвредни кревката, но значајна победа на СДСМ – ...
  сите 241 | | | веќе видена