Баерн

  во

  Неколку медиуми во Англија пренесуваат дека од Манчестер Јунајтед се подготвени да ги слушнат понудите што ќе стигнат на нивна адреса за фудбалерот кој игра ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Од Португалија пристигнуваат информации дека Манчестер Сити избил на чело во трката за потписот на Жоао Феликс од Бенфика, „граѓаните“ се подготвени да платат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Манчестер Сити се посочува како нов фаворит во трката за потписот на тинејџерот Жоао Феликс, „граѓаните" на Бенфика и плаќаат 120 милиони евра.Пеп Гвардиола во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Сите имаат некои ритуали пред важните моменти – религиозните со по некоја молитва, Рафаел Надал со лудата поставеност на шишињата пред секој меч, со идентични ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шпанецот Пеп Гвардиола во последните шест години, како тренер на Баерн Минхен и Манчестер Сити, за засилувања потрошил неверојатни 812 милиони евра, пресметала ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ајакс изрежира два неверојатно сензационални резултати во осминафиналето и четвртфиналето во Лигата на шампионите, елиминирајќи ги едни од главните фаворити за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ајакс изрежира два неверојатно сензационални резултати во осминафиналето и четвртфиналето во Лигата на шампионите, елиминирајќи ги едни од главните фаворити за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Кога еден клуб ќе дојде во ситуација да треба да го менува тренерот во овој период името кое веднаш со поврзува со тој клуб е Антонио Конте. Откако минатото ...
  сите 14 | | | веќе видена

  После изненадувачкото испаѓање од Ајакс италијанските медиуми откриваат кои играчи ќе го напуштат клубот. Вчера италијанската „Република“ пишуваше дека Роналдо ...
  сите 78 | | | веќе видена