Баерн

  во

  Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Марадона почина на свои 60 години од срцев удар, а оваа вест го шокираше и растажи светот. Кога се ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Баерн го победи Салцбург (3:1) во 4. коло од Лигата на шампионите. Клубот од Минхен го доби својот 16-ти по ред натпревар во натпреварување организирано од ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Баерн го победи Салцбург (3:1) во 4. коло од Лигата на шампионите. Клубот од Минхен го доби својот 16-ти по ред натпревар во натпреварување организирано од ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Двата италијански клубови во акција во вечерните мечеви од Лигата на шампионите имаа сосема различна среќа – Интер загуби дома од Реал Мадрид со 0:2 за да си ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Баерн синоќа на свој терен го победи Салзбург со 3:1 во натпревар од 4. коло во групата фаза во ЛШ. Баварците ја оправдаа улогата на фаворити и успеаа да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По екипите на Севилја, Челзи, Барселона и Јувентус, пласман во осминафиналето на годинешното издание на Лигата на шампионите, изборија и минхенски Баерн и ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Аталанта со 0-2 триумфираше на Енфилд и му се одмазди на Ливерпул, со истиот резултат, Интер дома загуби од Реал Мадрид и се наоаѓа пред елиминација од Лигата ...
  сите 65 | | | веќе видена

  За разлика од Реал Мадрид кој се искачи на второто место на табелата во групата Б со седум бода, Интер е речиси елиминиран, закован е на дното на табелата со ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Италијанскиот тим Аталанта го направи изненадувањето на вечерта откако со 2:0 славеше на гостувањето кај Ливерпул. Со ова тимот од Бергамо се врати во игра за ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Со новиот пораз од Порто со 0-2, Марсеј запиша антирекорд во Лигата на шампионите со 13 последователни порази. Тимот од „Велодром“ го надмина рекордот на ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва во гости го победија Интер со 2:0 во натпревар од четвртото коло од групната фаза во ЛШ. Кралскиот клуб полесно од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Двата италијански клубови во акција во вечерните мечеви од Лигата на шампионите имаа сосема различна среќа – Интер загуби дома од Реал Мадрид со 0:2 за да си ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Двата италијански клубови во акција во вечерните мечеви од Лигата на шампионите имаа сосема различна среќа – Интер загуби дома од Реал Мадрид со 0:2 за да си ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Реал Мадрид го доби клучниот меч против Интер со 2-0 на „Џузепе Меаца“, по што Нероаѕурите се најдоа на дното во групата Б и уште се без победа по четири кола. ...
  сите 83 | | | веќе видена