Баерн

  во

  Ајакс во една крајно непријатна ситуација е домаќин на Реал Мадрид во рамки на 1/16 финалето од фудбалската Лига на Шампиони. Реал пак во одлична атмосфера и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Дербито на денешниот ден од осминфиналето во ЛШ, дуелот на Манчестер јунајтед и ПСЖ, со нетрпение го чека и легендата Дејвид Бекам, кој ги има носено дресовите ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Со натпреварите Манчестер Јунјатед – ПСЖ и Рома – Порто, вечерва продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите. Ова се први натпревари од 1/8 финалето во ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  За сите љубители на фудбалот денес е посебен ден – се враќа Лигата на шампионите! Со вечерашните натпревари Рома – Порто и Манчестер Јунајтед – ПСЖ стартува ...
  сите 52 | | | веќе видена