Баерн

  во

  Најзаслужен за новиот триумф оваа сезона во Евролигата беше Луиџи Датоме кој ги постигна клучните поени на 6,6 секунди пред крајот на натпреварот. На дуелот во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Многумина досега забележале дека напаѓачот на Ливерпул, Џердан Шаќири има апсолутно гигантски мускули на нозете, кои раснат како што раснат клубовите – Базел, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона, Лео Меси призна дека до крајот на кариерата сака повторно да соработува со Пеп Гвардиола. Шпанскиот стручњак ги предводеше Каталонците ...
  сите 50 | | | веќе видена