Баерн

  во

  Втората вечер од новата сезона во Лигата на шампиони донесе доста изненадувања, пресврти, чудни црвени картони и возбуди. Елитниот европски фудбал се врати на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Финишираа двете предвидени средби, први на програмата за денеска во воведното коло од новата сезона во Лигата на шампионите, шест гола се постигнаа на обете ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Седум голови беа постигнати во првите два денешни натпревари од Лигата на шампионите кои се одиграа во групите „Е“ и „Ф“. Во Амстердам „Ајакс“ убедливо со 3:0 ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач е воздржан пред вечерашниот натпревар со Бенфика во Лигата на шампионите.– Бенфика е рекордер во својата земја по бројот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Вчера започнаа мечевите од фудбалската ЛШ, со групите од А до Д. На „Сан Сиро“ Интер го пречека Тотенхем и го совлада со 2:1. Ливерпул во дербито со ПСЖ ...
  сите 58 | | | веќе видена