Баерн

  во

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Аугсбург остварија важна победа од 3:1 (2:1) на гостувањето кај Ајнтрахт во последниот меч од 29-то коло на германското фудбалско првенство, со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Баерн победија со 4:1 (2:0) на гостувањето кај Фортуна, додека Хофенхајм пред своите навивачи ја совлада берлинска Фортина со 2:0 (1:0) во 29-то ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ попладнево го победија Кристал палас ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кингски Коман заедно со Роберт Левандовски беа главна тема во Германија во претходниве неколку дена, откако тие двајца се степаа на тренинг. Левандовски бил ...
  сите 20 | | | веќе видена