Баерн

  во

  Динамо Загреб во групната фаза од Лига Европа ќе игра против Фенербахче, Андерлехт и Спартак Трнава. Тоа беше одлучено на денешната ждрепка, а Динамо ке има ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со ждрепка во малото кнежество Монако, вчера и денеска беа одредени групите во фудбалската Лига на шампиони и во Лигата на Европа. Ждрепката донесе неколку ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тренерот на француски ПСЖ, Томас Тухел потврди дека утрово на последниот ден од трансфер периодото пристигнале двајца нови играчи. Засилувањата на екипата од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вчера беше извлечена ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, каде како ретко кога има неколку групи кои може да се наречат групи на смртта, токму и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Голманот на ПСЖ, Кевин Трап и официјално ги напушти редовите на францускиот шампион и се реши да се врати во тимот на Ајнтрахт Франкфурт од каде направи ...
  сите 36 | | | веќе видена