Баерн

  во

  Како што пренесува еден од највлијателните спортски медиуми во светот „ЕСПН“, Антоан Гризман преку својот агент се понудил на неколку од европските најголеми ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека учинокот на неговиот клуб во Лигата на шампионите, ќе одлучи за тоа дали неговата работа била успешна. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Баерн Минхен претрпе тежок и болен пораз од Ливерпул во средата, но денеска играчите на германскиот шампион успеаја да се рехабилитираат на домашна сцена, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Tимот на Ливерпул барем привремено се врати на врвот на премиерлигашката табела, „црвените“ потешко од очекуваното го победија Фулам во натпревар од 31-то коло ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Пред неколку денови еден од најголемите играчи на сите времиња и легенда на германскиот фудбал, Франц Бекенбауер јасно и конретно посочи дека Јирген Клоп мора ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Составот на Олденбург од кој дел е капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски продолжи да нижи победи во првата лига на Германија. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со гол во судиското продолжение, тимот на Борусија Дортмунд се искачи на врвот од табелата во Бундеслигата со три бода предност над Баерн Минхен, кој утре ќе ...
  сите 24 | | | веќе видена