Баерн

  во

  Големото дерби на „Сигнал Идуна Парк“ заврши со победа на домаќините по голем пресврт во вториот дел, „Милионерите“ го совладаа Баерн Минхен со 3-2. Германија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Дерби пресметката помеѓу Борусија и Баерн на „Сигнал Идуна Парк" донесе многу возбуда и драма во финишот, „Милионерите" со голем пресврт стигнаа до победа од ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Борусија Дортмунд го добија супер возбудливото дерби со Баерн Минхен кое вечерва се одигра на „Сигнал Идуна Парк“. Во трилер меч со дури пет ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го совлада Баерн Минхен со 3:2 и потврди дека во моментов е најдобар германски тим и заслужено се наоѓа на првото место на табелата во ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Денес во Бундес лигата се одигра големото дерби помеѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен кое на крајот и тоа како ги оправда очекувањата. Борусија пред ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Најзаслужен за трите бода на гостите беше францускиот интернационалец Плее кој забележа хет-трик со погодоци реализирани во 39., 48. и 52. минута од стадионот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во текот на утрешниот ден се игра големото германско дерби меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, дерби пред кое со проблеми се соочува германскиот шампион. ...
  сите 57 | | | веќе видена