Баерн

  во

  Некогашниот фудбалер на Барселона и Интер, Самуел Ето, со овие два клуба освои титули во Лигата на шампионите, но според него, многу подобар тренер имал во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на Ајакс оваа сезона, Хаким Зијеш и официјално ќе си замине од клубот во текот на летниот трансфер период. Неговото заминување го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Супер-драматично беше во последното коло од втората германска лига, откако Падерборн и покрај поразот од Динамо Дрезден остана на второто место и обезбеди влез ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден беше спуштена завесата во Бундеслигата и тоа со нова титула на Баерн Минхен. „Баварците“ славеа над Ајнтрахт Франфурт со 5-1 што ...
  сите 40 | | | веќе видена