Баерн

  во

  Од Челси си замина Мората, претходно и Фабрегас, а нови играчи се Пулишиќ веројатно и Игуаин Зимскиот преоден фудбалски рок влегува во завршната фаза (ќе трае ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо конечно ја потврди фамозната „финта“ која ја направи во 2005 за да им одржи говор на своите играчи пред меч од Лигата на шампионите и покрај тоа ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Требаа да поминат десетина година за Жозе Мурињо да си ја отвори душата и конечно да раскаже како се криел од УЕФА во количка за алишта пред меч од Лигата на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо за прв пат се отвори во јавноста и зборуваше за момент од 2005 година кога доби забрана за присуство во соблекувалните на Челси и не смееше да го ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд го започна вториот дел од сезоната во Бундеслигата со победа, а преку триумфот над РБ Лајпциг (0:1), ја задржа предноста пред најголемиот ...
  сите 23 | | | веќе видена